Zobacz czym się zajmujemy i jakie programy prowadzimy.

zrzeszamy, inspirujemy oraz edukujemy

nasze programy!

IT GIRLS SCHOOL

W ramach cyklu warsztatów IT GIRLS SCHOOL zapraszamy młodzież z 7 i 8 klas szkół podstawowych do centrum biznesowego CIC. Na warsztatach dzieci mają okazję zobaczyć jak wygląda praca osób związanych z informatyką, ciekawe demo różnych rozwiązań technologicznych oraz pracę w nowoczesnym biurze, jakim jest Warszawskie CIC. Program prowadzony jest we współpracy z Venture Cafe Warsaw Foundation.

BREAKING STEREOTYPES

Czy wiesz, że już 6 letnie dziewczynki wierzą w stereotypy związane z płcią? Czy wiesz, że na tak wczesnym etapie wiele dziewczynek nieświadomie porzuci swoje marzenia związane z niektórymi zawodami, stereotypowo uważanymi za męskie? Nie wiem jak Ciebie, ale nas to przeraża! Dlatego też naszym małym marzeniem jest, abyśmy my jako społeczeństwo byli coraz bardziej świadomi tych stereotypów. W naszym cyklu „Breaking Stereotypes” przedstawimy Wam najczęstsze, krzywdzące stereotypy związane z dziedziną informatyki i nowych technologii oraz wychowywania dzieci.

WOMEN IN STEM

Einstein. Newton. Tesla. Gates. Banach. Jobs. Hawking. Można tak wymieniać w nieskończoność. Jednak ilu z tych znanych, wybitnych naukowców i wynalazców było, bądź jest kobietami? Tego właśnie brakuje w polskiej edukacji. Nauki o kobiecych wzorcach i autorytetach w świecie technologii i nauki. Przecież to nie jest tak, że tych kobiet nie ma.  Jest ich wiele i to właśnie w naszym cyklu edukacyjnym pt. „WOMEN IN STEM” pragniemy pokazać.

co robimy

01. Dziewczyny są silne.

— Wspieramy

Wspieramy studentki oraz uczennice chcące studiować na kierunkach informatycznych, kobiety pracujące w IT bądź takie, które chcą się przebranżowić. Masz pytania? Potrzebujesz z czymś pomocy? Napisz do nas!

02. Dziewczyny mogą wszystko.

— Inspirujemy

Organizujemy spotkania z młodzieżą ze szkół podstawowych i liceów. Uświadamiamy jak naprawdę wygląda studiowanie kierunków technicznych i informatycznych oraz praca w branży IT. Pomagamy rozwijać technologiczne zainteresowania wśród dzieci oraz młodzieży.

03. Dziewczyny są mądre.

— Edukujemy

Czas skończyć ze stereotypowym podejściem do osób pracujących w informatyce. Każdy może pracować w tej branży! Niezależnie od wieku, wyglądu czy płci. Dziewczyny mogą! Liczą się dobre chęci, zaangażowanie, analityczne zdolności oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

04. Inspirujemy, niezależnie od płci.

— Nie wykluczamy

Jednym z naszych haseł przewodnich jest „inclusive not exclusive”. Chcemy podkreślić, że w naszych działaniach nie wykluczamy chłopców i mężczyzn – ich też chcemy zachęcać do podjęcia kariery technologicznej i są oni zawsze mile widziani na naszych wydarzeniach i warsztatach. Zresztą Panowie często w nich uczestniczą i wychodzą bardzo zadowoleni 🙂

05. Dziewczyny mają potencjał.

— Współpracujemy

Dzięki współpracy z firmami i wieloma niesamowitymi osobami, chcemy móc oferować studentkom i młodym dziewczynom stypendia oraz staże w prestiżowych firmach z całego świata. Chciałbyś wesprzeć nasze działania? Napisz do nas!