Uroczyste zakończenie programu Bee IT Girls – wspieramy dziewczynki w świecie nowych technologii!
- Eventy
Napisany przez:

Jesteśmy dumni z każdej uczestniczki, która wzięła udział w tym programie, zdobywając nowe umiejętności, przełamując bariery i udowadniając, że dziewczyny mogą być równie świetnymi programistkami jak ich koledzy. Wciąż jednak kobiety stanowią mniejszość w sektorze technologicznym, a ich droga do kariery w STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka) bywa pełna wyzwań. Program Bee IT Girls to krok w stronę zmiany – daje dziewczynkom pewność siebie, inspiruje je do rozwoju i pokazuje, że ich miejsce jest tam, gdzie one same chcą je widzieć.
Dzięki tej inicjatywie łamiemy stereotypy dotyczące płci w świecie technologii i sprawiamy, że przyszłe pokolenie kobiet będzie miało równy dostęp do możliwości edukacyjnych i zawodowych. Każda linijka kodu napisana przez uczestniczki tego programu to mała rewolucja – i jesteśmy dumni, że mogliśmy być jej częścią!
– Decydując się na wsparcie programu Bee IT Girls, chcieliśmy, aby dziewczęta uczestniczące w kursach przekonały się osobiście, że mogą rozwijać się zgodnie z tym, co im w duszy gra, co daje im radość i satysfakcję – mówi Barbara Matkowska-Włosek, dyrektorka marketingu w TIM SA. – W niedalekiej przyszłości będą wybierać swój zawód – pracę, którą będą wykonywać. Ważne, aby zrobiły w zgodzie ze sobą, bez zważania na stereotypy czy oczekiwania innych. Nie ma bowiem zawodów damskich i męskich, są po prostu zawody dla ludzi. Warto budować taką świadomość już od początku edukacji – dodaje.
Obecnie pracuję na stanowisku testera automatyzującego, ale nie było tak od początku. Jeszcze w trakcie studiów, które nie były związane typowo z IT, ale były kierunkiem ścisłym, zaaplikowałam na stanowisko koordynatora zespołu programistów. Częścią mojej pracy wtedy było testowanie aplikacji, którą tworzyliśmy. Po pół roku pracy jako koordynator spróbowałam swoich sił na samodzielnym stanowisku testera aplikacji i okazało się, że to jest to. Bardzo szybko zrobiłam certyfikat ISTQB i poszukałam nowych wyzwań związanych z testowaniem.
Gratulujemy wszystkim absolwentkom programu i dziękujemy firmie TIM za wsparcie tak ważnej inicjatywy. To dopiero początek – przyszłość technologii jest różnorodna i pełna potencjału!
Może cię zainteresować

- W zeszłym tygodniu odbyło się uroczyste zakończenie programu Bee IT Girls, w ramach którego 22 dziewczynki wzięły udział w kursach programistycznych ufundowanych przez firmę TIM SA. To niezwykle ważna inicjatywa, która otwiera przed młodymi uczestniczkami drzwi do świata nowych technologii i pokazuje, że przyszłość branży IT może należeć do wszystkich – niezależnie od płci.

- Współczesna młodzież w Polsce coraz częściej korzysta z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, zmieniając swoje podejście do edukacji, pracy i codziennego życia. Fundacja IT Girls oraz Nationale-Nederlanden, przy wsparciu Campus AI, wspólnie działając na rzecz edukacji technologicznej i odpowiedzialnego podejścia do innowacji, zaprezentowały raport „Pokolenie AI. Jak młodzież korzysta ze sztucznej inteligencji?”. Opracowanie dostarcza kompleksowego obrazu, jak młodzi Polacy postrzegają i wykorzystują sztuczną inteligencję, jakie są ich potrzeby, a także jakie wyzwania i zagrożenia dostrzegają w tej technologii. W raporcie znajdziemy komentarze ekspertów i ekspertek, takich jak: Artur Kurasiński, Aleksandra Przegalińska, czy Jowita Michalska.

- Z okazji Tygodnia Inspiracji z radością przedstawiamy Wam dwie inspirujące kobiety pracujące w naszej partnerskiej firmie Silevis: Paulinę Bałę, która pełni rolę QA Engineerki oraz Wiktorię Szreder, która zajmuje stanowisko Junior Software Engineerki. Porozmawiałyśmy z Pauliną i Wiktorią o wyzwaniach, jakie stoją przed kobietami pracującymi w branży IT. Wywiad znajdziecie poniżej. Zachęcamy do lektury!
Dołącz do naszej społeczności!
Co znajdziesz w naszym newsletterze?
- Informacje o najnowszych akcjach
- Dane o nowych produktach
- Szczegóły dotyczące warsztatów
- Terminy ważności ofert
KRS: 0000921737
NIP: 1182228955
REGON: 38998779500000
Strona stworzona przez Fundację Kompetencji Cyfrowych