Przewiń do treści
ARTYKUŁ

O partnerach

O fundacji IT Girls

Fundacja IT Girls powstała na bazie doświadczeń jej założycielek, sióstr – Wioli i Ady. Same przeszły drogę w IT – od pomysłu na przyszłość, przez wybranie studiów, na pracy w zawodzie kończąc. Fundacja chce inspirować i edukować dzieci oraz młodzież w kwestii ich możliwości rozwoju w zawodach związanych z nowymi technologiami i informatyką.

Fundacja powstała by, towarzyszyć dzieciom i młodzieży w realizowaniu marzeń o pracy w zawodach związanych z technologią. Wszystkie jej działania skupione są wokół ścieżek rozwoju, edukacji opartej na danych i odbywają się przy wsparciu sojuszników: rodziców, partnerów, innych organizacji pozarządowych.

Głównym celem działania fundacji jest przyczynienie się do zwiększenia udziału kobiet w branży IT. A dążą do tego, poprzez edukację, programy i warsztaty dla dzieci. Dzięki temu, dzieci i młodzież nie boją się sięgać po marzenie o pracy w nowych technologiach.

Pragniemy, by młode dziewczyny nie bały się marzyć o karierze w branży technologicznej. Chcemy towarzyszyć im w rozwijaniu pasji do technologii, inspirować do podejmowania działań i odważnego patrzenia w przyszłość — bo ta zależy tylko od nich.

mówią siostry, Wioletta i Adrianna Klimczak.

Intel

Intel tworzy rewolucyjne technologie, które przyczyniają się do globalnego postępu i wzbogacają życie ludzi. Firma jest pionierem pod względem popularyzacji branży nowych technologii wśród kobiet. Intel prowadzi szereg działań skierowanych zarówno do pracowników, jak i uczennic szkół średnich, studentek oraz profesjonalistek w branży IT. Są to między innymi program Nowe Technologie dla Dziewczyn adresowany do maturzystek i studentek studiów inżynierskich i magisterskich, Women in Tech Camp dla studentek uczelni technicznych czy IT for SHE. Od pierwszej edycji w 2018 r. Intel jest także partnerem Women in Tech Summit. Poprzez program AI for Youth firma wspiera również edukację dotyczącą sztucznej inteligencji w szkołach średnich i zawodowych.

IT Girls