Warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych.
it girls school
warsztaty
W ramach cyklu warsztatów IT GIRLS SCHOOL zapraszamy młodzież z 7 i 8 klas szkół podstawowych do centrum biznesowego CIC. Na warsztatach dzieci mają okazję zobaczyć jak wygląda praca osób związanych z informatyką, ciekawe demo różnych rozwiązań technologicznych oraz pracę w nowoczesnym biurze, jakim jest Warszawskie CIC.
Celem naszego programu jest zainspirowanie młodzieży do podjęcia ścieżki kariery technologicznej/ informatycznej. Chcemy pokazywać młodzieży, że praca w informatyce nie oznacza tylko programowania i wiele osób, o różnym charakterze może się w niej odnaleźć.
W naszych warsztatach jako prelegenci często biorą udział pracownicy firm naszych partnerów. Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie zaprosić dzieci do ich coworkingowych przestrzeni i biur, takich jak Fundacja Venture Cafe Warsaw i PwC Polska.
prelegentki
Uświadamiamy
Prowadzimy lekcje technologiczne z każdą grupą wiekową, zaczynając od 5-6 latków, a kończąc na studentach. Pokazujemy różne sposoby wykorzystywania technologii i tego, jak mądrze o niej nauczać. Chcemy, aby w przyszłości dzieci znały nie tylko jej pozytywne, ale także niebezpieczne oblicza.
Nie wykluczamy
Jednym z naszych haseł przewodnich jest „inclusive not exclusive”. Chcemy podkreślić, że w naszych działaniach nie wykluczamy chłopców i mężczyzn – ich też chcemy zachęcać do podjęcia kariery w branży technologicznej i są oni zawsze mile widziani na naszych wydarzeniach i warsztatach.
Wspieramy
Wspieramy studentki oraz uczennice chcące studiować na kierunkach informatycznych, kobiety pracujące w IT, lub chcące się przebranżowić. Masz pytania? Potrzebujesz z czymś pomocy? Napisz do nas!
PRELEGENtki
Irmina Jedut
Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Starszy Konsultant w zespole GeoAnalytics, w PwC pracuje od prawie 6 lat. Do jej głównych zadań w zespole należy przede wszystkim procesowanie analiz przestrzennych z wykorzystaniem systemów GIS (Geographic Information Systems). Irmina posiada szerokie doświadczenie w optymalizacji rozwoju sieci handlowych, wyszukiwaniu optymalnych lokalizacji oraz optymalizacji łańcucha dostaw. Dodatkowo w zespole jest odpowiedzialna za wizualizację danych oraz budowanie dashboardów analitycznych.
W wolnych chwilach czyta, recenzuje książki, prowadzi konto recenzenckie na Instagramie (bookstagram) oraz kolekcjonuje pocztówki z całego świata. Pasjonatka wszystkiego co związane z geografią.
Monika Kaczyńska
Monika od 11 lat pracuje z ludźmi z branży IT. Uważnie przygląda się temu jak pracują, co ich motywuje, co przyciąga ich uwagę, a co zniechęca do bycia najlepszą wersją siebie. Obecnie w PwC Polska zarządza zespołem Resource Management, który koncentruje się na jak najlepszym dopasowaniu ludzi do projektów i projektów do ludzi.
Dominika Bucholc
Na co dzień holistycznie łączy marketing i sprzedaż. Od lat związana z branżą IT, w której współpracuje z wiodącymi markami na rynku międzynarodowym. W przeszłości z powodzeniem zarządzała komunikacją i promocją największego, polskiego NGO. Naukowo zajmuje się mediami i neuromarketingiem, a w wolnych chwilach podróżuje po świecie ze swoim owczarkiem podhalańskim.
Joanna Mosur
Joanna jest założycielką i dyrektor zarządzającą marki MasterMatch.online. Jest absolwentką specjalizacji Agile na Uniwersytecie Virginia w USA, Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z akredytacją CFA oraz ukończyła kurs z Inżynierii Finansowej na Mälardalens högskola w Szwecji. Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w pracy w realizacji projektów IT dla największych banków takich jak Credit Suisse, BNY Mellon oraz Citi Bank.
Z sukcesem prowadziła ponad 40 projektów związanych z analityką, inteligencją biznesową, zarządzaniem procesami oraz wdrażaniem oprogramowania w metodologiach kaskadowych i zwinnych, w Polsce, Kanadzie i USA.
Karolina Kupisz
Angelina Leniec
Angelina jest entuzjastycznym Agile Team Facilitatorem i Scrum Masterem. Od dwóch lat pracuje w środowiskach zwinnych. Pracowała w trzech zespołach agilowych i kilkakrotnie pełniła rolę Scrum Mastera. Obecnie wspiera dwa zespoły w zmianie do zwinności i samoorganizacji.
Podczas warsztatów poprowadziła zajęcia dedykowane dla 8 klasy szkoły podstawowej w centrum biznesowym CIC. Angelina zaprezentowała młodzieży jak wygląda praca w dobrze zorganizowanym projekcie informatycznym / technologicznym.
Aneta Maksymiuk
Data Scientist i ekspert w budowaniu i operacjonalizacji rozwiązań analitycznych. Zawodowo związana z instytutem SAS przez 10 lat zdobywała doświadczenie przy ponad 30 projektach dla klientów z sektora telekomunikacyjnego, opieki zdrowotnej, publicznego, retail i finansowego.
Koncentruje się na zaawansowanej analityce, ML i łączeniu różnych metod w celu rozwiązywania problemów biznesowych. Wspiera innowacyjność i wymianę wiedzy pomiędzy różnymi obszarami biznesowymi.
ZOBACZ JAK JEST NA naszych WARSZTATACH!
Zobacz relację z naszych warsztatów w centrum biznesowym CIC.
Jeśli chcielibyście współtworzyć z nami ten program to koniecznie odezwijcie się do nas. Mamy ostatnie wolne miejsca zarówno dla klas, jak i dla prelegentów! A każda inna pomoc również się nam bardzo przyda.