Warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych.

it girls school

warsztaty

W ramach cyklu warsztatów IT GIRLS SCHOOL zapraszamy młodzież z 7 i 8 klas szkół podstawowych do centrum biznesowego CIC. Na warsztatach dzieci mają okazję zobaczyć jak wygląda praca osób związanych z informatyką, ciekawe demo różnych rozwiązań technologicznych oraz pracę w nowoczesnym biurze, jakim jest Warszawskie CIC.

Celem naszego programu jest zainspirowanie młodzieży do podjęcia ścieżki kariery technologicznej/ informatycznej. Chcemy pokazywać młodzieży, że praca w informatyce nie oznacza tylko programowania i wiele osób, o różnym charakterze może się w niej odnaleźć.

W naszych warsztatach jako prelegenci często biorą udział pracownicy firm naszych partnerów. Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie zaprosić dzieci do ich coworkingowych przestrzeni i biur, takich jak Fundacja Venture Cafe Warsaw i PwC Polska.

prelegentki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Karolina Kupisz
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Uświadamiamy

Prowadzimy lekcje technologiczne z każdą grupą wiekową, zaczynając od 5-6 latków, a kończąc na studentach. Pokazujemy różne sposoby wykorzystywania technologii i tego, jak mądrze o niej nauczać. Chcemy, aby w przyszłości dzieci znały nie tylko jej pozytywne, ale także niebezpieczne oblicza.

Nie wykluczamy

Jednym z naszych haseł przewodnich jest „inclusive not exclusive”. Chcemy podkreślić, że w naszych działaniach nie wykluczamy chłopców i mężczyzn – ich też chcemy zachęcać do podjęcia kariery w branży technologicznej i są oni zawsze mile widziani na naszych wydarzeniach i warsztatach.

Wspieramy

Wspieramy studentki oraz uczennice chcące studiować na kierunkach informatycznych, kobiety pracujące w IT, lub chcące się przebranżowić. Masz pytania? Potrzebujesz z czymś pomocy? Napisz do nas!

PRELEGENtki

Irmina Jedut

Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Starszy Konsultant w zespole GeoAnalytics, w PwC pracuje od prawie 6 lat. Do jej głównych zadań w zespole należy przede wszystkim procesowanie analiz przestrzennych z wykorzystaniem systemów GIS (Geographic Information Systems). Irmina posiada szerokie doświadczenie w optymalizacji rozwoju sieci handlowych, wyszukiwaniu optymalnych lokalizacji oraz optymalizacji łańcucha dostaw. Dodatkowo w zespole jest odpowiedzialna za wizualizację danych oraz budowanie dashboardów analitycznych.

W wolnych chwilach czyta, recenzuje książki, prowadzi konto recenzenckie na Instagramie (bookstagram) oraz kolekcjonuje pocztówki z całego świata. Pasjonatka wszystkiego co związane z geografią.

Monika Kaczyńska

Monika od 11 lat pracuje z ludźmi z branży IT. Uważnie przygląda się temu jak pracują, co ich motywuje, co przyciąga ich uwagę, a co zniechęca do bycia najlepszą wersją siebie. Obecnie w PwC Polska zarządza zespołem Resource Management, który koncentruje się na jak najlepszym dopasowaniu ludzi do projektów i projektów do ludzi.

Dominika Bucholc

Na co dzień holistycznie łączy marketing i sprzedaż. Od lat związana z branżą IT, w której współpracuje z wiodącymi markami na rynku międzynarodowym. W przeszłości z powodzeniem zarządzała komunikacją i promocją największego, polskiego NGO. Naukowo zajmuje się mediami i neuromarketingiem, a w wolnych chwilach podróżuje po świecie ze swoim owczarkiem podhalańskim.

Joanna Mosur

Joanna jest założycielką i dyrektor zarządzającą marki MasterMatch.online. Jest absolwentką specjalizacji Agile na Uniwersytecie Virginia w USA, Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z akredytacją CFA oraz ukończyła kurs z Inżynierii Finansowej na Mälardalens högskola w Szwecji. Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w pracy w realizacji projektów IT dla największych banków takich jak Credit Suisse, BNY Mellon oraz Citi Bank. 

Z sukcesem prowadziła ponad 40 projektów związanych z analityką, inteligencją biznesową, zarządzaniem procesami oraz wdrażaniem oprogramowania w metodologiach kaskadowych i zwinnych, w Polsce, Kanadzie i USA.

Karolina Kupisz

Karolina Kupisz

Absolwentka SGH na kierunku Analiza Danych. Od 4 lat zawodowo rozwija się jako Analityk Danych, a jej specjalizacją są aplikacje mobilne. Na co dzień monitoruje zachowania użytkowników, definiuje i usprawnia procesy, a także analizuje w jaki stopniu użytkownicy wykorzystują funkcje, które dla nich wdrażamy. Karolina działa na granicy biznesu i produktu starając się pogodzić i skomunikować ze sobą te dwa światy.
 
Aktualnie zawodowo związana jest z firmą Booksy, ale ma na koncie również analizy aplikacji firmy Empik. 
 
Prywatnie jest ogromną miłośniczką zwierząt, kocha wszystkie choć ma tylko jedno.

Angelina Leniec

Angelina jest entuzjastycznym Agile Team Facilitatorem i Scrum Masterem. Od dwóch lat pracuje w środowiskach zwinnych. Pracowała w trzech zespołach agilowych i kilkakrotnie pełniła rolę Scrum Mastera. Obecnie wspiera dwa zespoły w zmianie do zwinności i samoorganizacji. 

Podczas warsztatów poprowadziła zajęcia dedykowane dla 8 klasy szkoły podstawowej w centrum biznesowym CIC. Angelina zaprezentowała młodzieży jak wygląda praca w dobrze zorganizowanym projekcie informatycznym / technologicznym.

Aneta Maksymiuk

Data Scientist i ekspert w budowaniu i operacjonalizacji rozwiązań analitycznych. Zawodowo związana z instytutem SAS przez 10 lat zdobywała doświadczenie przy ponad 30 projektach dla klientów z sektora telekomunikacyjnego, opieki zdrowotnej, publicznego, retail i finansowego. 

Koncentruje się na zaawansowanej analityce, ML i łączeniu różnych metod w celu rozwiązywania problemów biznesowych. Wspiera innowacyjność i wymianę wiedzy pomiędzy różnymi obszarami biznesowymi.

ZOBACZ JAK JEST NA naszych WARSZTATACH!

Zobacz relację z naszych warsztatów w centrum biznesowym CIC.

Jeśli chcielibyście współtworzyć z nami ten program to koniecznie odezwijcie się do nas. Mamy ostatnie wolne miejsca zarówno dla klas, jak i dla prelegentów! A każda inna pomoc również się nam bardzo przyda.