Wierzymy w różnorodność zespołów.

NASZĄ MISJĄ JEST ZWIĘKSZANIE liczby KOBIET W ZAWODACH TECHNOLOGICZNYCH

nasze podejście

01.

— Nasza misja

Fundacja inspiruje i edukuje dzieci oraz młodzieży w kwestii ich rozwoju, możliwości w zawodach związanych z nowymi technologiami i informatyką.

Fundacja IT GIRLS powstała by, towarzyszyć dzieciom i młodzieży w realizowaniu marzeń o pracy w zawodach związanych z technologią. Wszystkie jej działania skupione są wokół ścieżek rozwoju, edukacji opartej na danych i odbywają się przy wsparciu sojuszników: rodziców, partnerów, innych organizacji pozarządowych.

02.

— Nasza wizja

Przyczynienie się do zwiększenia udziału kobiet w branży IT. Edukacja poprzez programy i warsztaty dla dzieci sprawiają, że nie boją się one sięgać po marzenia o pracy w technologii i informatyce.

Pragniemy, by młode dziewczyny nie bały się marzyć o karierze w branży technologicznej. Chcemy towarzyszyć im w rozwijaniu pasji do technologii, inspirować do podejmowania działań i odważnego patrzenia w przyszłość – bo ta zależy tylko od nich.

— Nasze wartości —

Działania fundacji charakteryzują się:

Profezjonalizm

wszystkie programy, które realizuje fundacja są realizowane z praktykami i profesjonalistami,

Rzetelnością

wszelkie badania, na których się opiera fundacja, są sprawdzone, sama przeprowadza badania

Odpowiedzialnością

za wartościowy program warsztatów, realizację umów z partnerami

Szczerością

buduje trwałą i szczerą relację z otoczeniem

Rozwojem

fundacja nie stoi w miejscu, zawiera nowe partnerstwa, udoskonala program, powiększa grono specjalistów

Etycznym zachowaniem

dobiera partnerów, których zachowania są etyczne, nie wchodzi we współpracę nierezonujące ze swoimi wartościami

kim jesteśmy

Fundacja IT Girls powstała na bazie doświadczeń jej założycielek, sióstr – Wioli i Ady. Same przeszły drogę w IT – od pomysłu na przyszłość, przez wybranie studiów, na pracy w zawodzie kończąc. Fundacja chce inspirować i edukować dzieci oraz młodzież w kwestii ich możliwości rozwoju w zawodach związanych z nowymi technologiami i informatyką.
Fundacja powstała by, towarzyszyć dzieciom i młodzieży w realizowaniu marzeń o pracy w zawodach związanych z technologią. Wszystkie jej działania skupione są wokół ścieżek rozwoju, edukacji opartej na danych i odbywają się przy wsparciu sojuszników: rodziców, partnerów, innych organizacji pozarządowych.
Wiola i Ada Klimczak - założycielki fundacji IT Girls
Głównym celem działania fundacji jest przyczynienie się do zwiększenia udziału kobiet w branży IT. A dążą do tego, poprzez edukację, programy i warsztaty dla dzieci. Dzięki temu, dzieci i młodzież nie boją się sięgać po marzenie o pracy w nowych technologiach.

Pragniemy, by młode dziewczyny nie bały się marzyć o karierze w branży technologicznej. Chcemy towarzyszyć im w rozwijaniu pasji do technologii, inspirować do podejmowania działań i odważnego patrzenia w przyszłość – bo ta zależy tylko od nich. – mówią siostry, Wioletta i Adrianna Klimczak.

Nasz zespół

Wioletta Klimczak

PREZESKA I WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA

Wiola ukończyła Informatykę na wydziale EiTI Politechniki Warszawskiej. W fundacji zajmuje się prawie wszystkim, zaczynając od organizacji wydarzeń i bycia mentorką dla dzieci a kończąc na spinaniu faktur. Można by powiedzieć, że bez niej nic by się nie działo. Żadne zadanie nie jest jej straszne. 

Prywatnie fanka holistycznego podejścia i medytacji. Jej pasją odkrytą w okresie pandemii jest podróżowanie. Gdyby mogła, większość czasu spędzałaby pracując zdalnie z różnych zakątków świata.

Adrianna Klimczak

WICEPREZESKA I WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA

Ada ukończyła Informatykę na wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej. Razem z Wiolą jest zaangażowana we wszystkie działania fundacji. Uwielbia prowadzić warsztaty dla dzieci i dodawać im pewności siebie. Zajmuje się grafiką, brandingiem Fundacji i prowadzeniem naszych Social Mediów. 

W wolnym czasie kocha uprawiać sport, zarówno HIIT jak i jogę. Wieczorami lubi odkrywać kulinarne tajemnice Warszawy, czy to w restauracji czy w domowym zaciszu kuchni.

Paweł Węgier

TRENER W FUNDACJI

Paweł prowadzi warsztaty ze wzmacniania pewności siebie oraz osiągania wewnętrznego spokoju. Zdrowiem psychicznym i mentalem zaczął zajmować się na poważnie około 2014 roku, kiedy to przejął pierwszy zespół sprzedażowo – obsługowy w Orange Polska S.A. Dosyć szybko zauważył, że nastroje oraz to jak wygląda mental jego zespołu, bezpośrednio przekłada się na wyniki. 

Dlaczego współpracuje z fundacją ? Jak mówi „Od początku czułem, że wspieracie innych z potrzeby serca i w Waszą działalność wpisana jest pasja. W tym co robicie jest szczerość i autentyczność. Takich ludzi i takie projekty warto wspierać.”

W każdej wolnej chwili gra na gitarze. Gitara to dla niego nie tylko pasja, ale również medytacja i sposób wyrażenia siebie.

Dominika Krysińska

PARTNERKA FUNDACJI IT GIRLS

Dominika zawodowo od 11 lat związana jest z obszarem projektów rozwojowych, doradczych oraz HR. W Fundacji jako Partner merytoryczny prowadzi zajęcia związane z wyborem drogi zawodowej, jej zmianą, odkrywaniem mocnych stron, przyszłością rynku pracy związanymi z rozwojem nowych technologii.

Wspiera kobiety w drodze po osobisty i zawodowy sukces związany z branżą IT w formie konsultacji i spotkań mentorskich. Dzieli się wiedzą, doświadczeniami i pomaga nie pogubić się na dynamicznym rynku pracy.

Jej pasją jest motoryzacja, od 2018 roku współwłaścicielka firmy w branży automotive.