Wierzymy, że dzieci mogą być kim chcą.

NASZĄ MISJĄ JEST ZWIĘKSZANIE liczby KOBIET W ZAWODACH TECHNOLOGICZNYCH

nasze podejście

01.

— Nasza misja

Fundacja inspiruje i edukuje dzieci oraz młodzieży w kwestii ich rozwoju, możliwości w zawodach związanych z nowymi technologiami i informatyką.

Fundacja IT GIRLS powstała by, towarzyszyć dzieciom i młodzieży w realizowaniu marzeń o pracy w zawodach związanych z technologią. Wszystkie jej działania skupione są wokół ścieżek rozwoju, edukacji opartej na danych i odbywają się przy wsparciu sojuszników: rodziców, partnerów, innych organizacji pozarządowych.

02.

— Nasza wizja

Przyczynienie się do zwiększenia udziału kobiet w branży IT. Edukacja poprzez programy i warsztaty dla dzieci sprawiają, że nie boją się one sięgać po marzenia o pracy w technologii i informatyce.

Pragniemy, by młode dziewczyny nie bały się marzyć o karierze w branży technologicznej. Chcemy towarzyszyć im w rozwijaniu pasji do technologii, inspirować do podejmowania działań i odważnego patrzenia w przyszłość – bo ta zależy tylko od nich.

03.

— Nasze wartości

Działania fundacji charakteryzują się:

  • profesjonalizmem – wszystkie programy, które realizuje fundacja są realizowane z praktykami i profesjonalistami,
  • rzetelnością – wszelkie badania, na których się opiera fundacja, są sprawdzone, sama przeprowadza badania,
  • odpowiedzialnością – za wartościowy program warsztatów, realizację umów z partnerami,
  • szczerością – buduje trwałą i szczerą relację z otoczeniem,
  • rozwojem – fundacja nie stoi w miejscu, zawiera nowe partnerstwa, udoskonala program, powiększa grono specjalistów,
  • etycznym zachowaniem – dobiera partnerów, których zachowania są etyczne, nie wchodzi we współpracę nierezonujące ze swoimi wartościami.

kim jesteśmy

Fundacja IT Girls powstała na bazie doświadczeń jej założycielek, sióstr – Wioli i Ady. Same przeszły drogę w IT – od pomysłu na przyszłość, przez wybranie studiów, na pracy w zawodzie kończąc. Fundacja chce inspirować i edukować dzieci oraz młodzież w kwestii ich możliwości rozwoju w zawodach związanych z nowymi technologiami i informatyką.

Fundacja powstała by, towarzyszyć dzieciom i młodzieży w realizowaniu marzeń o pracy w zawodach związanych z technologią. Wszystkie jej działania skupione są wokół ścieżek rozwoju, edukacji opartej na danych i odbywają się przy wsparciu sojuszników: rodziców, partnerów, innych organizacji pozarządowych. 

Głównym celem działania fundacji jest przyczynienie się do zwiększenia udziału kobiet w branży IT. A dążą do tego, poprzez edukację, programy i warsztaty dla dzieci. Dzięki temu, dzieci i młodzież nie boją się sięgać po marzenie o pracy w nowych technologiach. 

Pragniemy, by młode dziewczyny nie bały się marzyć o karierze w branży technologicznej. Chcemy towarzyszyć im w rozwijaniu pasji do technologii, inspirować do podejmowania działań i odważnego patrzenia w przyszłość — bo ta zależy tylko od nich. — mówią siostry, Wioletta i Adrianna Klimczak.

Nasz zespół

Wioletta Klimczak

PREZESKA I WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA

Wiola ukończyła Informatykę na wydziale EiTI Politechniki Warszawskiej. W fundacji zajmuje się prawie wszystkim, zaczynając od organizacji wydarzeń i bycia mentorką dla dzieci a kończąc na spinaniu faktur. Można by powiedzieć, że bez niej nic by się nie działo. Żadne zadanie nie jest jej straszne. 

Prywatnie fanka holistycznego podejścia i medytacji. Jej pasją odkrytą w okresie pandemii jest podróżowanie. Gdyby mogła, większość czasu spędzałaby pracując zdalnie z różnych zakątków świata.

Adrianna Klimczak

WICEPREZESKA I WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA

Ada ukończyła Informatykę na wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej. Razem z Wiolą jest zaangażowana we wszystkie działania fundacji. Uwielbia prowadzić warsztaty dla dzieci i dodawać im pewności siebie. Zajmuje się grafiką, brandingiem Fundacji i prowadzeniem naszych Social Mediów. 

W wolnym czasie kocha uprawiać sport, zarówno HIIT jak i jogę. Wieczorami lubi odkrywać kulinarne tajemnice Warszawy, czy to w restauracji czy w domowym zaciszu kuchni.

Paweł Węgier

TRENER W FUNDACJI

Paweł prowadzi warsztaty ze wzmacniania pewności siebie oraz osiągania wewnętrznego spokoju. Zdrowiem psychicznym i mentalem zaczął zajmować się na poważnie około 2014 roku, kiedy to przejął pierwszy zespół sprzedażowo – obsługowy w Orange Polska S.A. Dosyć szybko zauważył, że nastroje oraz to jak wygląda mental jego zespołu, bezpośrednio przekłada się na wyniki. 

Dlaczego współpracuje z fundacją ? Jak mówi „Od początku czułem, że wspieracie innych z potrzeby serca i w Waszą działalność wpisana jest pasja. W tym co robicie jest szczerość i autentyczność. Takich ludzi i takie projekty warto wspierać.”

W każdej wolnej chwili gra na gitarze. Gitara to dla niego nie tylko pasja, ale również medytacja i sposób wyrażenia siebie.

Dominika Krysińska

PARTNERKA FUNDACJI IT GIRLS

Dominika zawodowo od 11 lat związana jest z obszarem projektów rozwojowych, doradczych oraz HR. W Fundacji jako Partner merytoryczny prowadzi zajęcia związane z wyborem drogi zawodowej, jej zmianą, odkrywaniem mocnych stron, przyszłością rynku pracy związanymi z rozwojem nowych technologii.

Wspiera kobiety w drodze po osobisty i zawodowy sukces związany z branżą IT w formie konsultacji i spotkań mentorskich. Dzieli się wiedzą, doświadczeniami i pomaga nie pogubić się na dynamicznym rynku pracy.

Jej pasją jest motoryzacja, od 2018 roku współwłaścicielka firmy w branży automotive.